Segítségkérés és feladatok leosztása:

Hogyan találjuk meg a jó embereket és kerüljük el a túlvállalást?

Az életünk során számos helyzetben találkozunk olyan feladatokkal, amelyeket egyedül nehéz vagy lehetetlen elvégezni. Ilyenkor a segítségkérés és a feladatok leosztása kulcsfontosságú lehet ahhoz, hogy hatékonyan és eredményesen haladjunk előre. Ez azonban nem mindig könnyű feladat, hiszen sokan hajlamosak túlvállalni magukat, és nehézséget jelenthet megtalálni a megfelelő embereket a segítségnyújtáshoz.

Miért fontos a segítségkérés?

Sokan úgy gondolják, hogy a segítségkérés gyengeség jele, vagy hogy nem akarnak terhet róni másokra. Azonban valójában a segítségkérés bátorságra és intelligenciára vall. Senki sem lehet mindenben profi, és mindannyiunknak szükségünk lehet mások segítségére bizonyos területeken. A segítségkérés lehetőséget ad arra, hogy többféle nézőpontból közelítsünk egy problémához, és hatékonyabban oldjuk meg azt.

Sajnos ez a blokk sok traumából is származhat, amikor azt gondoljuk, hogy okkal tesszük, amit teszünk még akkor is, ha belebetegszünk. A gyerekkori traumák egyik fontos tényezői ezeknek a szélsőséges helyzeteknek, de hozhatjuk előző életből is, amik energetikailag ott vannak velünk, bennünk és akarva-akaratlanul olyan helyzeteket tudunk generálni magunknak, amikben ezeket megéljük, lehetőséget adva önmagunknak, hogy tanuljuk meg a leckét általa. Jó esetben ez meg is történik, de sajnos előfordul, hogy nem, és akkor újra és újra szembe jön velünk, amíg meg nem tanuljuk a dolgokat. 

De hogyan is kérjünk segítséget?

A segítségkérésnek is megvannak a maga szabályai és bevált módszerei. Először is, fontos tisztában lenni azzal, hogy pontosan milyen segítségre van szükségünk. Gondoljuk végig, hogy milyen feladatokat szeretnénk átadni, és milyen képességekre van szükség ahhoz, hogy ezeket sikeresen elvégezzék. Ezután határozzuk meg, hogy kitől szeretnénk segítséget kérni, és miért gondoljuk, hogy ő a legalkalmasabb erre a feladatra.

Amikor megkeressük a kiválasztott személyt, legyenek tiszta és konkrét a kéréseink. Ismertessük a feladatot, és részletezzük, hogy pontosan milyen segítségre van szükségünk. Fontos, hogy legyenek reális elvárásaink, és ne várjunk túl sokat egyetlen személytől. Ha több embertől szeretnénk segítséget kérni, akkor osszuk fel a feladatot kisebb részekre, és határozzuk meg, hogy ki melyik részt vállalja el. Főleg, ha fizikailag elvégzett munkáról van szó.

Ha spirituális munkáról van szó, nagyjából ugyanaz a folyamat, csak kicsit több figyelmet kell arra fordítani, hogy ki az, akivel egy hullámhosszon vagyunk, akinek meg tudunk nyílni és akiben meg tudunk bízni annyira, hogy a lelki szemeteskukánkat neki kiborítsuk és tudjuk azt, hogy ott biztonságban is marad majd. 

A hipnoterápiában is ugyanezeket a szempontokat érdemes igénybe venni, sőt, van, amikor kicsit jobban átnyálazzuk a dolgokat, hiszen sok tabu téma van még a terület körül és érdemes nagyon körültekintőnek lenni, ami a biztonságunkat érinti. 

Fontos, hogy jól tudjunk kommunikálni a kiválasztott szakemberrel, vannak bizonyos lépések, amiket előtte mindenképp érdemes elvégezni és mindig fontos tisztázni a körülményeket, az elvárásokat és a várt eredményeket. Én mindig egy bizonyos minta szerint dolgozom és nem igazán szeretek átlépni bizonyos dolgokat. Mielőtt bármit is dolgoznék valakivel, mindig van egy előzetes beszélgetés, tisztázom a feltételeket, van egy kérdőív, amit ki kell töltenie a hozzám fordulónak, ez tartalmaz ugyanakkor egy nyilatkozatot és feltételeket, szabályzatot, amit, ha nem tud elfogadni, akkor érdemes más személy felé fordulni. Az első ülés előtt van egy bizonyos energetikai felkészítés is, ami abból áll, hogy minimum 2 hétig hallgat egy meditációs felvételt, hogy megszokja az állapotot első sorban, a hangomat, az energiákat stb., hogy amikor eljön a megbeszélt időpont, már tudja nagyjából mire számíthat. Igy esélyt ad önmagának a nagyobb sikerre, hiszen már nem lesz meg az ismeretlentől való félelem, a szorongás és az idegenkedés érzése. Nekem pedig sokkal könnyebb lesz őt vezetni, mert már tudja mire számíthat, és ha előző életet akarunk látni, energetikailag esetleg jobban fel van készülve a kapcsolódásra és nagyobb esély van a sikerre. 

A túlvállalás veszélyei

Sokan hajlamosak túlvállalni magukat, mert félnek a kudarctól vagy attól, hogy mások rosszul vélekedjenek róluk. Azonban a túlvállalásnak komoly következményei lehetnek az egészségre és a személyes életre nézve. Ha túl sok feladatot vállalunk magunkra, akkor könnyen kimerülhetünk, és nem leszünk képesek hatékonyan elvégezni a feladatainkat.

A túlvállalás elkerülése érdekében fontos megtanulni nemet mondani. Ismerjük fel, hogy mikor van túl sok a tányérunkon, és ne féljünk elutasítani olyan feladatokat, amiket nem vagyunk képesek vállalni. Ha úgy érezzük, hogy túlterheltek vagyunk, kérjünk segítséget másoktól, és osztozzunk meg a feladatokon. 

Ezt a képességet nem mindenki birtokolja, ugyanis az otthoni minták a legtöbbször nem erre tanítottak. Attól, hogy tudunk nemet mondani, nem válunk rossz emberré, egyszerűen csak tisztában vagyunk a korlátainkkal és megtanuljuk betartani, ugyanakkor másokkal is betartatjuk. 

A legtöbb embernek ezt meg kell tanulnia, mert a traumái fátylán keresztül ezt nem látja. És a hipnoterápia, pontosabban a szuggesztióterápia, amit a hipnózisban alkalmazunk, tökéletes módszer arra, hogy a régi programokat lecseréljük egy új programra a tudatalattinkban. Mint amikor vírusölő programot futtatunk a számítógépen. 

A jó emberek megtalálása

A segítségkéréshez elengedhetetlen, hogy megtaláljuk a megfelelő embereket, akik segíteni tudnak nekünk. Azonban ez nem mindig könnyű feladat, hiszen nem mindenki alkalmas minden feladatra. Fontos, hogy olyan embereket keressünk, akik rendelkeznek a szükséges képességekkel és tapasztalattal a feladat sikeres elvégzéséhez.

Egy jó módja annak, hogy megtaláljuk a megfelelő embereket, az az, hogy körbenézünk a közösségünkben vagy a szakmai hálózatunkban. Kérdezzünk meg ismerősöket, kollégákat vagy barátokat, hogy van-e valakinek ajánlása olyan személyekről, akik segíteni tudnak a feladatban. Használjunk online platformokat is, mint például szakmai fórumok vagy közösségi média csoportok, ahol megtalálhatjuk a szükséges szakértelmet. És kérjünk véleményt, tapasztalatokat, eredményeket. 

Fontos, hogy a megtalált emberekkel tartsunk kapcsolatot, és köszönjük meg a segítségüket. Ha jó tapasztalatunk volt velük, akkor később is fordulhatunk hozzájuk hasonló feladatokkal. Ezenkívül, ne felejtsük el, hogy mi is segíthetünk másoknak, ha szükségük van rá. A segítségkérés és a segítségnyújtás kölcsönös folyamat, amely mindkét félnek előnyös lehet.

A lényeg, hogy az életünk során számos helyzetben szükségünk lehet mások segítségére a feladatok hatékony elvégzéséhez, legyen az fizikai segítség vagy spirituális, akár önmunka. A segítségkérés és a feladatok leosztása nemcsak segít nekünk abban, hogy kevésbé túlvállaljuk magunkat, hanem lehetőséget ad arra is, hogy másokkal együttműködjünk és közösen érjünk el eredményeket. Ugyanakkor elfogadjuk önmagunkat, mint korlátolt személyeket, lelkiismeret-furdalás és megbánás nélkül. Ne féljünk segítséget kérni, és keressük meg a megfelelő embereket, akik támogatni tudnak bennünket a céljaink elérésében. Bármi is legyen az a cél. 

Tatár Annamária Hipnoterapeuta & Reiki mester

quantumhipno@gmail.com 

Vegyél részt!

Kommentek

No comments yet